Częste pytania na temat Floatingu

Jeśli nurtują Cię inne pytania dotyczące sesji floatingu – zapraszamy do kontaktu z nami.

Wystarczy zabrać ze sobą ręcznik i klapki. Na miejscu zapewniamy szampon i żel pod prysznic oraz zatyczki do uszu. Nie potrzebujesz stroju kąpielowego gdyż całe pomieszczenie w którym jest kabina do floatingu i prysznic masz do swojej dyspozycji.

Podczas głębokiego relaksu jaki ma miejsce podczas floatingu bardzo często zdarza się zasnąć i jest to całkowicie bezpieczne. Koniec sesji w kabinie jest zawsze sygnalizowany.

Dzięki temu, że codziennie kontrolujemy takie parametry jak: pH, nadtlenek wody (H2O2) i stężenie soli – woda w kabinie do floatingu jest w 100% sterylna. Całkowita wymiana wody w kabinie odbywa się okresowo – w zależności od częstotliwości użytkowania kabiny. Pomiędzy klientami cała woda jest trzykrotnie filtrowana przez specjalistyczne filtry: UV, który eliminuje wszelkie bakterie i wirusy, oraz filtr mechaniczny o bardzo małej przepuszczalności (1 mikrona), co pozwala na zachowanie klarowności wody i usunięcie wszelkich zanieczyszczeń. Wysokie zasolenie wody dodatkowo sprzyja utrzymaniu wysokich warunków higienicznych. Oprócz tego woda jest okresowo dezynfekowana specjalistycznymi środkami, a kabina dokładnie czyszczona. Każda osoba korzystająca z kabiny jest zobligowana do wzięcia prysznica przed sesją. Reasumując powoduje to, że woda w kabinie przewyższa standardy wody basenowej czy jacuzzi.

Niemal wszyscy mogą korzystać z sesji floatingu z wyjątkiem sporadycznych przypadków. Osoby poniżej 18 lat mogą korzystać z naszych usług wyłącznie za zgodą ich opiekunów.

Do pozostałych przeciwwskazań należą:

epilepsja (padaczka)
ciężkie depresje lub psychozy (leczone psychiatrycznie)
I trymestr ciąży
zakrzepica
zapalenie ucha
rany otwarte, uszkodzenia skóry, owrzodzenia skóry, podrażnienia i infekcje
spożycie alkoholu i innych środków odurzających
wiek poniżej 16 roku życia z uwagi na nie zakończony etap rozwoju mózgu
wszczepiony rozrusznik serca
nowotwory złośliwe skóry.

Standardowo sesja trwa godzinę. Cały cykl przy takiej sesji trwa 1 h 25 min gdyż przed wejściem do wody masz 10 minut na prysznic i przygotowanie i po sesji również masz 15 minut na prysznic, wysuszenie włosów itp. Skrócone sesje oferowane są klientom, którzy nigdy wcześniej nie doświadczyli floating’u i chcą go wypróbować po raz pierwszy. Dłuższe, niestandardowe sesje są również możliwe.

Korzyści z sesji są odczuwalne już po pierwszym razie. Jednakże podczas pierwszej sesji nie doświadczysz wszystkich korzyści w maksymalnym stopniu, gdyż Twój umysł i ciało dopiero zapoznaje się z nowymi warunkami i zaczyna po raz pierwszy funkcjonować w środowisku bez bodźców zewnętrznych. Już po 3 sesjach efekty są bardzo zauważalne. Twój umysł się wyciszy, ciało zrelaksuje, napięcia się zmniejszą a stres zminimalizuje, nie wspomnę o gładkiej skórze i wyostrzonych zmysłach. Jeśli cierpisz na bóle kręgosłupa, stawów czy migreny znacznie zmniejszy się odczuwanie bólu. Korzystanie regularne daje długofalowe korzyści i działa na umysł i ciało również między sesjami.

Noszenie czepka jest niepotrzebne, a nawet niewskazane gdyż może on przeszkadzać w odprężeniu. Brak czepka pozwala w pełni skorzystać z dobroczynnych właściwości soli EPSOM. Nie ma potrzeby zakładania stroju kąpielowego. Pomieszczenie, w którym znajduję się kabina wraz z łazienką jest przeznaczone wyłącznie do Twojej dyspozycji, możesz tam czuć się swobodnie.

Nie są potrzebne umiejętności pływackie, aby unieść się na wodzie. Głębokość wody wynosi zaledwie 25 cm a dodatkowo wysokie zasolenie wody sprawia iż samoczynnie unosisz się na wodzie.

Nie należy spożywać alkoholu i/lub innych substancji wpływających na stan percepcji.
Przed sesją najkorzystniej jest spożyć lekki posiłek – nie przejadać się.
Wskazane jest też zrezygnować z golenia na mokro i depilacji w ciągu 24 godzin przed wizytą, gdyż w tym przypadku silnie skoncentrowana solanka może spowodować uczucie pieczenia i podrażnić skórę. Zapoznaj się z zakładką „przebieg sesji”.

Pomieszczenie, w którym znajduje się kabina jest mocno wyciszone. Sama kabina wykonana jest z materiału, który bardzo mocno minimalizuje docierające odgłosy. To powoduje, że kabina izoluje od dźwięków dzięki czemu można doświadczyć głębokiego relaksu.

W zależności od wewnętrznej potrzeby. Stali klienci korzystający z sesji raz, dwa razy w tygodniu i jest wiele osób korzystających z sesji raz na miesiąc. Sportowcy korzystają z sesji po każdym większym wysiłku fizycznym, a osoby mające stresującą pracę poza regularnym floatingiem korzystają z kabiny np. przed ważnym spotkaniem/zebraniem. Standardowa sesja trwa 60 min.

Przebieg sesji jest uzależniony od tego jak potrafisz się zrelaksować. Sesje floatingu pozwalają na wyciszenie i uspokojenie co pomaga pozbyciu się strachu.
Jeśli dopadnie Cię obawa przed ciemnością w trakcie sesji – możesz w każdej chwili zapalić światło w kabinie (przycisk w zasięgu ręki).
Jeśli jednak twoje napady lęku są związane z zaburzeniami i korzystasz z porad psychiatry – radzimy skonsultować się z lekarzem przed sesją.

Sól EPSOM jest siarczanem magnezu, a magnez w niej zawarty przenika przez skórę podnosząc jego poziom w organizmie. Siarczany przyczyniają się z kolei do tworzenia białek w stawach, enzymów, tkanki mózgowej itd. Odgrywają ważną rolę w procesie odtruwania organizmu. Kąpiel w siarczanie magnezu jest więc znakomitym i łatwym sposobem na uzupełnienie niedoborów tych substancji w naszym ciele. Kąpiel w siarczanie magnezu nie powoduje zmarszczeń skóry typowych dla zwykłych kąpieli a wręcz przeciwnie powoduje, że skóra po kąpieli jest gładka i delikatna. Sól EPSOM korzystnie działa na różne choroby skórne.

U Nas skorzystasz z kabiny a nie z kapsuły. Wnętrze kabiny jest bardzo duże i przestronne – ma 2,4m długości, 1,4m szerokości i 2m wysokości. Osoby nawet z silną klaustrofobią nie odczuwają dyskomfortu. W kabinie znajduje się włącznik oświetlenia, który można nacisnąć w dowolnym momencie sesji, o jego włączeniu i wyłączeniu sam decydujesz. Dodatkowo możesz pozostawić uchylone drzwi do kabiny – co może znacznie zwiększyć Twoje poczucie komfortu podczas sesji. Poczucie kontroli i możliwość samodzielnego decydowania o tych kwestiach powoduje że strach znika po wejściu do kabiny. Wewnątrz kabiny znajduje się przycisk wzywając obsługę. Istnieje możliwość obejrzenia pomieszczenia i kabiny zanim zdecydujesz się na sesję.

Kobiety w ciąży mogą korzystać z kabin, jednakże należy najpierw skonsultować się z lekarzem jeśli jesteś w I trymestrze. Temperatura wody nie jest tak gorąca jak w jacuzzi więc nie jest to przeciwwskazaniem. Dodatkowo kobiety w ciąży w ten sposób mogą doświadczyć relaksu, odciążyć kręgosłup i doświadczyć wiele przyjemnych emocji związanych z usłyszeniem bicia serca swojego dziecka. Sama korzystałam z sesji floatingu będąc w drugim miesiącu ciąży.

Temperatura wody ma tyle samo stopni ile zewnętrzna temperatura Twojego ciała (34,8 stopni), jeżeli tylko nie masz gorączki. Podczas całej sesji temperatura wody jest utrzymywana na stałym poziomie dzięki czemu nie ma efektu wychłodzenia jak podczas kąpieli w wannie.

Część klientów podczas sesji pozostaje w soczewkach. My zalecamy zdjęcie ich przed sesją, gdyż istnieje możliwość dostania się odrobiny wody z solą i wówczas potarcie oka spowoduje dyskomfort.

Można, ale po co? Raczej będziesz chcieć jak najdłużej przebywać w raju 🙂